Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) Başkanı Adil Levent Karlıbel, Rekabet Kurumunun Ferrero’ya soruşturma açılmasında meşaleyi yakan Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür etti.

Ordu TSO Başkanı Adil Levent Karlıbel’in yapmış olduğu yazılı açıklamada; “Fındık milli ürünümüzdür. Bu ürüne uzanan her türlü kirli elin karşısında olacağız. Ordu Büyükşehir Belediyesine yaktıkları ilk meşale için teşekkür ederiz.

Ülkemizin ticaret kanunları hükümlerince faaliyet gösteren yabancı menşeli firmaların fındık sektöründe tekel olma yolunda oldukları bir gerçektir. Söz konusu firmalar oluşturdukları dar çerçeveli satın alma ağları ile fındıkta üst barem belirlemişler ve altında satıştan doğan kar marjıyla haksız kazançlar elde etmektedirler. Çıkıntı tabir edilen malları piyasanın altında değerlerle el altından satmaları da piyasaya tarifsiz zararlar vermektedir.

Fındık Bölgemizin bizlerin yaşam kaynağıdır. Birkaç yabancı firmanın bu milli ürünü spekülatif amaçla ve pervasızca kullanmasına izin vermeyiz, vermeyeceğiz. Bu bağlamda Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin Rekabet Kurumuna başvurusunu takdirle karşılıyor ve tüm üyelerimizi yürekten destekliyoruz.” İfadelerine yer verdi.

Paylaş

Kategori:

Tags:

Yorum mesajı devre dışı bırakıldı

Telif hakkı © 2022 OTSO | Ordu Ticaret ve Sanayi Odası